Повільна людина. Випуск 5
Привіт! На малюнку ↑—Полтавська каланча. В кінці дев’яностих її годинник став відбивати час, і десь звідтоді я перестав звертати на це увагу. Але—іноді—цей звук долинає до свідомості.
Я пишу листи з такою швидкістю, що деякі новини геть перестають бути новинами. Втім, старі новини буває навіть цікавіше читати. Я не хочу робити із цих листів збірки з цікавими лінками. Але цей вийходить саме таким. Незбалансованим, як життя.
Amanita Design і фансервіс
Це чеська ігрова студія, від якої я фанатію зі студентських часів, коли вийшов перший Samorost. В третю частину я вже кілька разів зіграв з дітьми. Amanita Design познайомили мене з чеськими ж музичними колективами DVA і Floex, і загалом не перестають радувати.
Зараз наближається 10 років з виходу гри Машинаріум, тож студія вирішила зробити подарунок фанам: платівку з реміксами до оригінального саундтреку (до слова, Floex досі грає ці мелодії на виступах). Лімітований наклад 700 штук, класний арт на конверті… Я, чесно кажучи, не куплю (бо не маю на чому це слухати), але чекатиму цифрового релізу. Ну і просто приємно про це написати.
Про літери
Arsenal Serif (WIP)
Андрій Шевченко опублікував на фейсбуці процес роботи над шрифтом Arsenal Serif. Нагадаю, що шрифт Arsenal без карбів 2011 року здобув перемогу на конкурсі Мистецького арсеналу і доступний на Google Fonts. Це один із тих випадків для мене, коли що більше я користуюся шрифтом, то більше люблю. Серед прикладів—«Осоте!» Мирослава Лаюка,«Той, хто бачить мене» Світлани Богдан, «Крихка імперія» Бена Джуди, журнал соціальної критики «Спільне», але всіх і не порахуєш.
GlyphCollector
Ґабор Керекес (Gábor Kerekes) написав на форумі typedrawers.com про те, що його програма GlyphCollector для дослідників та реконструкторів шрифту знаходиться в альфа-стадії та скоро буде опублікована. На вигляд—смачна штучка.
Перша шпальта
Джош Кратчмер (Josh Crutchmer), який працює редактором відділу планування друку у The New York Times, поділився у твіттері процесом підготовки першої шпальти. Цікаво може бути як дизайнерам, так і журналістам. Уявляю, наскільки це стрімка і злагоджена робота.
Про книжки
100 книжок від ПЕН
Український ПЕН спільно із The Ukrainians уклали та опублікували перелік 100 знакових творів українською мовою. Давно хотілося такого списку. Можна посперечатися з ним (але автори сором’язливо зазначають, що цей список не є каноном української літератури), а можна почитати книжки. Поділитися ним з друзями і читати компанією.
Крим за завісою
Вийшла книжка «Крим за завісою»(посилання веде на pdf), над якю працював центр дослідження безпекового середовища «Прометей». Радий був долучитися і раджу прочитати, чи принаймні проглянути. Крим—складна тема, яка тільки може здаватися легкою.
Хвилинка кіберпанку:
Абсолютно дахозносний сабреддіт із промовистою назвою cyberDeck. Люди мають час і натхнення!
Просто…
Бувають дні, коли можна нікуди не відволікатись. Дні, схожі на свіжі каштани. Хочеться збирати такі дні. Бувають такі вечори, коли можна просто дуркувати і не слухатися втоми. Бувають люди, яких так хочеться зустріти—і часом це вдається. Хай з вами теж стануться такі дні.
—М.