Повільна людина. Випуск 3
З днем Незалежності, любі!
Святкову літерацію я склав у програмі Dotgrid. Це такий мінімалістичний інструмент для створення векторної графіки. Той випадок, коли обмеження освіжають.
Дизайн! Кіно!
«Ательє»: дика короткометражка про українську візуальну культуру. Так би мовити, в полі. Дивитись на youtube.
Цю саму тему розкривають дизайнери Саша Биченко та Олексій Сальников у своєму проекті Original Fake. Це колекція народної типографії літер на теренах східної Європи. Поки сторінка в розробці, можна підписатись на фб, інстаграм та телеграм.
Герой ролика, шрифтар Дмитро Растворцев також регулярно ділиться знахідками у своєму інстаграмі.
Good news, everyone!
Нова чутка-плітка: на нас чекає «Матриця 4». З Рівзом, Мосс. Лана Вачовскі—співавторка сценарію та режисерка. Вау.
Новий edutainment, тепер у кольорі: Color Leap—колекція палітр на основі популярних зображень різних періодів. Від стародавнього Єгипту до американських кінопостерів 1960-х.
Компанія Automattic (яка стоїть за Wordpress.com) придбала Tumblr. Можна почитати детальне інтерв’ю з Меттом Малленвеґом *(CEO Automattic) на the Verge. Для мене ця новина цікава, бо Tumblr—платформа з своїм особливим шармом (який мені досі подобається), аудиторією та іноваціями. Але власники, починаючи із Yahoo і закінчуючи Verizone, не знали, що з ним робити. Останні забанили там все nswf (not safe for work) якимсь лютим алгоритомом, який накрив не тільки відверту порнуху, але й просто картинки з довгастими об’єктами ))) словом, для мене це хороша новина, бо а) у Tumblr є майбутнє, і б) воно може стати цікавішим за недавнє минуле.
Шрифтовий сік
Кирилкою поповнився шрифт Bree. Такий жвавий гуманістичний гротеск із цікавими формами. Ціна за накреслення від $46.52, за родину із 14 накреслень $419.75.
Андрій Шевченко (український шрифтар із Бердянська, про якого нещодавно розповідали Українери) поділився безкоштовною новиною: у Польщі зусиллями шрифтаря Матеуша Махальського (Mateusz Machalski) було опрацьовано шрифт 1971 року (розробляли його для польських банкнот у часи металевого набору), а до всього доповнено різними абетками (і кирилкою). Поширюється Бона за вільною ліцензією. Прикметна риса, яка надає набору ретро-вигляду—трикутні д та л.
Я чую звуки Японії
Крейґ Мод нещодавно здійснив довжелезну пішу мандрівку Японією. І дорогою, крім іншого, робив таке: раз на день в один і той самий час записував усе, що чує. Для цього він використав бінауральні мікрофони, такий мікс із стереомікрофона і навушників. Тож, якщо слухати теж у навушниках, можна почути приблизно те саме, що й мандрівник. Шум поїзда і літака, голоси дітей на майданчику, дощ, музику в кафе… Записи опубліковані як подкаст: SW945: A Walk in Japan.
Просто…
У шкільні роки я мріяв про комп′ютер. Це була якась така фантастична технологія із фільмів про загрозливе майбутнє. Тепер, коли технології є щоденним робочим інструментом і джерелом численних розваг, побути без компа здається розкішшю. Цими днями я хочу провести чимбільше часу поруч зі своїми дівчатами. Робити більше замальовок.
Сливи достигли.
Дякую, що читаєте.
—М.