Cезон 📯. Випуск к
Привіт! Вітаю усіх нас із днем відновлення Незалежності.
Meridian Czernowitz 2022
2–4 вересня утринадцяте відбудуться міжнародні поетичні читання в Чернівцях (за посиланням програма). Вхід на всі заходи вільний, із можливістю зробити благодійну пожертву на рахунки благодійних фондів, які підтримують Збройні сили України. Також будуть трансляції онлайн.
Мабуть, треба додати, що я теж є у тій програмі. Останній раз наживо я читав вірші на Книжковому Арсеналі, і це було ще до початку пандемії. (Зітхає)
Грі Botanicula 10 років
Я давно фанатію від чеської ігрової студії Amanita Design (також було дуже приємно дізнатися, що вони проводили фундрейзингову кампанію для нас у березні), і Botanicula була грою, в яку ми грали разом з М., коли вона щойно вийшла. Звісно, діти теж її пройшли уже не раз.
І от з нагоди десятиріччя 23 серпня 2022 року чеський дует DVA (вражає, що вони виступали і в Полтаві, їх возив Україною пан Логвиненко; я не був на тому концерті) дав саундтрек-концерт. Варто слухати і дивитися, бо там і кумедні інструменти, і багаття, і звісно, дуже душевна атмосфера Ботанікули. 20 хвилин релаксу.
Дві галочки синім
Між нарядами у ТРО Павло Нечитайло записав нову пісню Дві галочки синім про очікування зв’язку з друзями, які в армії. Київська студія Кофеїн почула демо і забезпечила аранжування.
Сканування культурної спадщини
Вперше про масштабне оцифрування культурної спадщини я дізнався 2020 року, коли фірма Ubisoft запропонувала свої дані для відновлення паризького Нотр-Даму (пожежа сталася у 2019 році, а Ubisoft досліджували собор для своєї гри Assassin’s Creed). Нині маємо українську компанію Skeiron, яка сканує об’єкти української культурної спадщини. Подивитися на вже відскановане можна у їхньому інстаграмі.
Вітер літер
До дня Незалежності шрифт Дмитра Растворцева NAMU для Національного художнього музею отримав оновлення із набором тризубів. Можна ще погортати презентацію з джерелами натхнення.
Культурні застосунки
- Ukrainian Live Classic—додаток, який транслює українську класичну музику, від давнини до сьогодення. Є версії для Android та iOS. (Кумедно, що програма ця зроблена на платформі для проповідників, але суть! Я слухав, було дуже цікаво)
- Rork—трекер читання. Встановив із цікавості, дізнався, що я не так і мало читаю (правда, це переважно ГП вголос для дітей, але). Далі буде видно, бо, з одного боку, цікаво щось дізнаватися про читацькі звички, з іншого, це може бути справді обтяжливо: програму треба запускати як секундомір, кожного разу, як починаєш читати, і вимикати потім. (Спеціально для людей, яким від цього стає смішно, нагадаю, що я геть не проти читання у ванній, туалеті та інших місцях, аби читалося). Як там додати когось у друзі, і навіщо, я не знаю.
Що по Лаговському?
«Руська Рів’єра»—се так звуть тепер у Росії колишню прибережну Черкещину, та Абхазію, та Мінгрельщину—незвичайно гарний край з підтропічною флорою, що розкинувся вузькою смугою уздовж Кавказького берега Чорного моря од Кубанщини та аж до Малої Азії, трохи чи не до Трапезунда; він допіру залюднюється та й, може бути, що зробиться колись такою самою українською губернією, як, приміром, Херсонщина або Таврія.
І одразу наступним реченням:
Розмовляли ті два парубки мішаним російсько-українським жаргоном, яким балакають в усіх портових містах Чорноморії.
Я ще (далеко) не дійшов до середини, але намагаюся хоч раз на тиждень трохи підчитувати.
Стилістично цей роман мене не чіпає (принаймні, поки), але враження таке, що пан Кримський склав собі перелік, чого раніше не було в українських романах, і йшов по цьому списку:
- [X] центральний персонаж—професор-невротик
- [X] згадати про жінку, яка вкоротила собі віку після згвалтування
- [X] голі люди
- [X] секс за гроші
і всяке подібне, за принципом якщо є в світі явище, воно може бути в романі, і не потребує додаткової моральної оцінки (це прямо сильно його відрізняє від цілого ряду попередників для мене).
❧
Наприкінці літа вдалося побувати разом з дівчатами і близьким другом практично на хуторі коло Диканьки. Всього півтора дні, але вони були повні вражень. Ми блудили серпневим лугом до річки, бачили, як природа поглинає залишені хати, співали і жартували коло багаття.
Це було надзвичайно добре.
Я вам бажаю бачити дві галочки синім від близьких людей, не забувати про себе, мати причини і приводи для радості. Якщо у вас є можливість підтримати фінансово наших захисників—зробіть це, замалих донатів не буває. Я закликаю підтримати Госпітальєрів.
У Полтаві можна підтримати збори, які організовує Зміст.
До зустрічі!
—М.
P.S. Голос Трави знімався у Шишацькому р-ні Полтавської області.
Якщо хтось із друзів прислав вам цього листа і сподобалося, можна підписатися тут.
Але все це дуже добровільно, і якщо вам здається, що ці листи не на часі, чи ви втратили до них інтерес, можна швидко відписатися і не морочитися.