Cезон 📯. Випуск є
Привіт!
Іноді здається, що вся ця тема із публічними листами трохи пішла на спад, але ні, ось нещодавно Твіттер придбав платформу Revue.
Я поки надсилаю листи за допомогою Buttondown. Кілька минулих листів потрапляли до спаму, або відображалися з неактивними посиланнями. Напишіть, будь ласка, чи працюють посилання в цьому листі (я змінив деякі налаштування, сподіваюся, стане краще).
Ось чим я хочу поділитися з вами нині:
Ютубачення
- PUPARIA (2:59). Незбагненна, дивовижна авторська анімація Shingo Tamagawa. Якщо сподобається, можна подивитись також документальне відео про художника та цю роботу (19:25). Це відео японською і є англійські субтитри. Автор працював над фільмом сам-один протягом трьох років.
- Throat Notes (Горлові ноти, 8:30) — незбагненна, дивовижна авторська анімація Фелікса Колґрейва. Коли це відео тільки з’явилося, ми тиждень передивлялися його з дітьми і всім показували, бо дуже сподобалося.
Музичне
- Новий домашній мікроконцерт Стінґа для NPR - і не така давня версія пісні If I Ever Lose My Faith in You у виконанні Disturbed - Проглянувши, про що пише, і послухавши, що радить джазовий критик Ted Gioia, підписався на його поштову розсилку. - Цього листа пишу під альбом Promises by Floating Points, Pharoah Sanders & The London Symphony Orchestra. Щось інструментальне і красивенне. - А також на Bandcamp є віртуальний гурт Gimli, Son of Gloin. В описі зазначено, що це «метал, тільки без цих скучних куплетів, приспівів і соляків». Потужна молотилка (якщо слухаєте таке).
Книжкова справа
Не так давно у нас розсилались питальники для перекладачів, і для працівників книжкової галузі (брав участь у другому).
Також на сайті Британського консульства було оприлюднено оглядовий звіт про книговидання в Україні за 2020 рік (сайт англійською, а звіт українською).
Ці матеріали може добре доповнити велика зведена таблиця про прозорість оплати у великобританській видавничій справі. Там зведено відповіді на британський питальник, і їх дуже цікаво роздивлятися.
Також, по дотичній—оглядовий матеріал Анни Карнаух про те, як українські видавництва працюють з ілюстраторами.
Легальні скріншоти від Ghibli
Минулого року в Японії стали жорсткішими анти-копірайтові закони. У відповідь студія Ghibli розмістила на своєму сайті добірки кадрів із кожного свого фільму із правами на вільне використання. Адже, зокрема, складно провадити дискусії на тему анімації без картинок—не лише на форумах, а й у наукових публікаціях.
Тому ми всі маємо прекрасний архів фонових картинок на свої пристрої та ґаджети.
На офіційному сайті все відсортовано за фільмами, все треба зберігати вибірково. Натомість, є вже веб-торрент із усіма ними разом.
Вітер літер
Пам’ятаєте шкільні лінійки з геометричними фігурами та літерами?
Tabletto—подібна штука, тільки для модульної типографії. Така проста і потужна ідея. Ось коротеньке (00:22) відео, де показано, які варіанти можна наробити для літери а.
Прочитання
Не так давно я вирішив, що таки дочитав трилогію про Перстень. Основну історію я завершив ще місяць тому. А на додатках завис, і вже на роз’ясненні назв місяців та календарів остаточно здався. Впевнений, що це цікаво багатьом людям, але в мою голову подібна інформація просто не завантажувалася.
Заодно з’ясував, що з України зараз подивитися екранізацію не вийде (можна орендувати кіно на ютубі, якщо що).
Зрозуміло, що кіно супер-епічне, але там усі персонажі дуже, я б сказав, олюднені. Тому було цікаво дізнатися, що, наприклад, різниця у віці між Араґорном і Арвен становить 2690 років. Коли, покришивши всіх воріженьків, вони взяли шлюб, Араґорнові було 88 років (а по кіно так і не скажеш).
Також недавно дочитав книжку How to Be an Artist арт-критика Джеррі Зальца (Jerry Saltz). Така мотиваційна псалтир для зацікавлених мистецтвом. Невеликі розділи добре заходили зранку чи перед сном, читати було приємно—це, мабуть, все. Втім, не знаю, чи потрібно від цих книжок щось інше. Я зробив кілька виписок, склав список митців, про яких він згадував. Але враження від Keep Going Остіна Клеона сильніше. Можливо, через те, що я прочитав її першою—у подібних книжках є повторювані тези. Можливо, справа в тому, що розділи короткі, і я читав довго, тож поради забулися, а враження розмилися.
Тим часом почав читати вихідними другий том Сендмена Ніла Ґеймана. Я колись наче читав усього Сендмена, здається…
Читаю я переважно тому, що отримую задоволення від процесу, а погана пам’ять робить враження яскравішими при повторному прочитанні.
Дівчатам перед сном читаю Мемуари тата Мумі-Троля, і також не так давно повернувся до есеїв Пола Ґрема (але не здивуюся, якщо знову відкладу).
❧
Між листами зійшов сніг, забрунькувалися дерева, відцвіла абрикоса у дворі, де тепер можна гуляти і після п’ятої, і після шостої…
Настав той час, коли можна вставати по сонцю. І все більше часу хочеться проводити на вулиці. Той час, коли зранку треба вдягати куртку, потім знімати в обід і знову вдягати, щойно сонце зникає за будинками.
Час, коли люди здаються дуже красивими.
Особливо ви.
Зустрінемося,
—М.