Cезон 📯. Випуск и
Ні, срана русня не зможе вкрасти у мене цього листування. Тому—
Привіт!
Сподіваюся, ви і ваші близькі в безпеці. Точно знаю, як справи, лише про частину своїх читачів, тому буду вдячний, якщо відпишете кілька слів.
Виявив ще минулорічну чернетку до цього випуску. Звісно, вона виглядає як записка з паралельної реальності. Тому сюди потрапить лиш одне посилання з тої версії (музичне).
Музичне
Київський гурт Vovk (які грають «дику українську суміш пост-хардкора, стоунера та прогресивного року) зробив кавер на пісню Sho Z-Pod Duba ДахиБрахи. Є і кліп. Зараз весь дохід зі свого Bandcamp гурт передає на потреби ЗСУ.
Маріуполь до вторгнення
Журнал про подорожі Україною Flaneur готував друкований випуск про Маріуполь. Тепер пдф-версію можна завантажити на гугл-диску та телеграм-каналі.
Прочитання
Завдяки роботі Збройних Сил України відновив роботу видавець Олександр Савчук. Якщо хтось із вас не в курсі, це практично мікро-видавництво, яке публікує виняткові видання. Скласти враження про пана Олександра можна з відео, де вони з Сергієм Жаданом спілкуються про Харків, Шевельова та книги.
Ютубачення
Незадовго до повномасштабного вторгнення у твіттері з’явився (і став одним із наймасовіших у нас) аудіо-простір Право на поплаву. З початком активної стадії російсько-української війни регулярними стали випуски-зустрічі із паном Тарасом Чмутом, очільником фонду «Повернись живим». Пан Тарас та його колеги розповідають (без цензури) про роботу фонду і відповідають на запитання слухачів. Зараз трансляції, крім твіттера, дублюються на ютубі. Монетизація з цього каналу також передається до фонду.
Пані Катерина Жемчужникова у твіттері робить зведені конспекти цих ефірів. Якщо не маєте часу слухати годинний ефір, але цікаво, про що йшлося, можна почитати її детальні нотатки. Від себе додам, що це важлива робота, і я за неї дуже вдячний.
Госпітальєри
Одна з наших важливих переваг, частина нашої тотальної оборони—це волонтери, добровольці, та всі, хто підтримує їх внесками.
Я закликаю підтримати (якщо маєте змогу) Госпітальєрів—добровольчу організацію парамедиків. З 2014 року вони реально рятують життя на передовій.
Розмір Всесвіту
Мабуть, краще це дивитися не з телефона (а з чогось із більшим екраном).
The Size of Space by Neal Agarwal це інтерактивна презентація, яка зіставляє об’єкти за розміром. В порядку збільшення. Починається вона з астронавта, і вже на 6 об’єкті астронавт перетворюється на піксель.
(Я ще не знаю, як назвати цю рубрику, з різними цікавинками, зібраними для цих листів до 24 лютого; попервах усе це взагалі здавалося недоречним, але ні, сраним кацапам не вийде залишити нам тільки біль та стражання, хай самі так живуть)
❧
Я буду радий, якщо вас зацікавить щось із мого дайджеста. Сподіваюся, що ми зустрінемося в наступних випусках.
Буду вдячний, якщо ви порадите мої листи своїм друзям. Я продовжуватиму ділитися тим, що мені здається цікавим і важливим. Так, це той момент як у ютубі про вподобайку і дзвіночок. Саме в такому листовному форматі українською донедавна було не так і багато, і буде добре вийти за межі мікро-бульбашки друзів та близьких знайомих.
Якщо хтось із друзів прислав вам цього листа і сподобалося, можна підписатися тут.
Але все це дуже добровільно, і якщо вам здається, що ці листи не на часі, чи ви втратили до них інтерес—правильно буде відписатися і не морочитися.
І все-таки, найбільше буду радий знати, що ви живі і в безпеці. Звісно, за 85 днів війни вже настала свого роду «нова стабільність», але ця радість, викликана якимись базовими речами (ви живі) буде актуальною щонайменше до перемоги. З рештою будемо розбиратися.
—М.
P.S. Волонтерських інціатив зараз дуже багато різних, якщо треба в наступному листі згадати саме про вашу (чи яка працює для вас), пишіть, будь ласка.